ШАНОВНИЙ ВІДВІДУВАЧЕ!

Згідно Закону України "Про освіту", який вступив в силу з 28.09.2017 р., а саме статті 30 "Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти", будь-яка особа повинна мати доступ до інформації про діяльність навчального закладу. В цьому розділі Ви маєте змогу ознайомитись з документами, звітами, інформацією, що стосується діяльності нашого закладу


СТАТУТ

закладу дошкільної освіти

(ясел-садка) комбінованого типу №192 «Світанок»

Запорізької міської ради (нова редакція)


Ліцензія на провадження освітньої діяльності


Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти (скорочено)

1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію.

 

2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до інформації та документів.

 

3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

  

4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.


НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА


ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ ТА ПОСТАНОВИ ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ

 


ВІДОМЧІ ДОКУМЕНТИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ


Структура та органи управління закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу № 192 "Світанок" Запорізької міської ради

 

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу№192 «Світанок» Запорізької міської ради - заклад дошкільної освіти для дітей віком від одного до шести (семи) років (для дітей з особливими освітніми потребами - від одного до семи (восьми) років), у складі якого можуть бути утворені групи загального розвитку, компенсуючого типу (спеціальні групи для дітей з порушенням мовлення), інклюзивні, сімейні, прогулянкові, в яких забезпечується дошкільна освіта відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та з урахуванням стану здоров'я дітей, їх розумового, психологічного, фізичного розвитку.

Управління ЗДО № 192 здійснюють:

засновник ЗДО № 192;

орган управління;

директор ЗДО № 192;

педагогічна рада ЗДО № 192;

вищий колегіальний орган громадського самоврядування ЗДО № 192 - загальні збори (конференція) колективу ЗДО № 192;

інші органи, передбачені спеціальними законами та/або статутом.

Безпосереднє керівництво ЗДО № 192  здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади органом управління у порядку, визначеному законодавством та строковим трудовим договором (контрактом).

Постійно діючим колегіальним органом у ЗДО № 192 є педагогічна рада. До складу педагогічної ради входять: директор, педагогічні та медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ЗДО № 192 є загальні збори (конференція) колективу ЗДО № 192, які скликаються не рідше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасникі освітнього процесу.

У період між загальними зборами діє рада ДНЗ № 192. 

(Витяг із Статуту ЗДО, розділ 1,п.1.1 с. 2; розділ 8, пп 8.1, 8.4, 8.5, 8.5.1, 8.7.3)


Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються в ЗДО

Проєктна потужність закладу 180 дітей

Фактична наповненість закладу - 146 дітей


Мова освітнього процесу

У ЗДО №192 мовою дошкільної освіти є державна мова. Застосування мов визначається законами України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту".

(Витяг із Статуту ЗДО, розділ 1, п. 1.22)


Правила зарахування дітей до закладу освіти

Зарахування дітей до ЗДО № 192 здійснюється директором протягом календарного року на  вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. Прийом заяв про зарахування дітей до ЗДО № 192 організовується з використанням системи електронної реєстрації дітей по влаштуванню дітей до закладів дошкільної освіти Запорізької міської ради. 

 

До заяви одного  із батьків або іншого законного представника дитини про зарахування дитини до ЗДО № 192 додаються:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

 

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

 

Для зарахування дитини з інвалідністю до заяви про зарахування додаються:

- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю";

- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

 

Для зарахування дитини до спеціальної групи до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку. 

(Витяг із Стату ЗДО, розділ 2, пп. 2.6, 2.7)

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305 (зі змінами внесеними згідно з Постановою Кабінету міністрів № 86 від 27.01.2021)

 

Зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. 

 

на підставі:

  • Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

 

За вихованцем зберігається місце у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти у літній період та у таких випадках:

- у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

- у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

- на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника  дитини.

 

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в державному (комунальному) закладі дошкільної освіти до кінця літнього періоду

 

Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

 

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

 

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

 

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

 

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

 

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

 

Забороняється відрахування дитини із державного (комунального) закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.


 Умови доступності закладу освіти для навчання

осіб з особливими потребами

  У разі звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти утворюються інклюзивні та/або спеціальні групи відповідно до Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 51, ст. 1735)

       Для зарахування дитини до державного (комунального) спеціального закладу дошкільної освіти (спеціальних груп) до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку (порушень слуху, зору, мовлення, поведінки, опорно-рухового апарату, інтелектуального розвитку чи затримки психічного розвитку).

 

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

 

Для зарахування дитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:

- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або - - копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.